HAKKIMIZDA

2005 yılında kurulan K2 Mimarlık ve Proje Yönetimi Ltd. Şti, mimari ve iç mimari proje, kentsel tasarım, proje yönetimi ve uygulama alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Mimari ve iç mimari tüm işlerin kontrolünü elinde tutan, büyük ölçekli projeleri, esnek organizasyonu ile kolaylıkla yürüten ve yöneten bir yapıya sahip olan K2 Mimarlık’ı diğer firmalardan ayıran özellik, üstlendiği işleri; tasarım sürecinin başından, yapım aşamasının sonuna dek yaşanan bir bütün olarak görmesidir.

K2 Mimarlık; hastane, eğitim, fabrika ve çok amaçlı yapılar gibi kompleks teknik altyapıya sahip projeleri hakkında başarılı deneyimler elde etmiş bir firmadır. Ekip olarak, tasarımda bütünselliğin ve disiplinler arası alanlarda başarılı bir koordinasyonun önemine değer vermektedir ve bu konuda büyük projeleri başarılı bir şekilde yürütmektedir.

2013 yılından itibaren projeleri BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) ortamında oluşturmakta ve uluslararası projeleri yürütürken de bu metodu kullanmaktadır.

TAKIM

Köksal Aksoy

Köksal Aksoy

Kurucu Ortak / Y. Mimar

1975 yılında doğdu. Çanakkale Anadolu Lisesi’nde orta öğretimini tamamladıktan sonra, OGÜ Mimarlık Bölümünü bitirdi. YTÜ Mimarlık fakültesi Bilgisayar Ortamında Mimarlık Yüksek Lisans programında Yüksek Lisansını tamamladı. Yüksek Lisansı sürecinde MIT Üniversitesiyle uluslararası projelerde yer aldı. Çeşitli Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Yarışmalarında ödüller aldı ve jüri üyeliğinde bulundu. Mesleki faaliyetlerini 2005 yılından bu yana ortağı olduğu K2 Mimarlık ve Proje Yönetimi Ltd.Şti.’nde sürdürüyor.

Bülent Çetin

Bülent Çetin

Kurucu Ortak / Y. Mimar

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde orta öğretimini tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Aynı fakültenin Bilgisayar Ortamında Mimarlık Yüksek Lisans programında yüksek lisansını tamamladı. Mesleki faaliyetlerini 2005 yılından bu yana ortağı olduğu K2 Mimarlık ve Proje Yönetimi Ltd.Şti.’nde sürdürmektedir. Bilgi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Mimari Proje Dersi Yürütücülüğü yapmaktadır.

Alper Aykam

Alper Aykam

Mimar

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Anadolu Lisesi’nde orta öğrenimini tamamladı. Bir dönemini HfT Stuttgart’ta değişim öğrencisi olarak geçirdikten sonra 2009 yılında İTÜ Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 2011 yılından beri mesleki faaliyetlerini proje yürütücüsü olarak K2 Mimarlık ve Proje Yönetimi bünyesinde sürdürmektedir.

Özge Yenidağ

Özge Yenidağ

Mimar

1977 yılında Konya’da doğdu. İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nde öğrenimini tamamladıktan sonra 1999 yılında İTÜ Mimarlık Bölümünü bitirdi. Taahhüt sektöründe sırasıyla şantiye şefliği, proje müdürlüğü ve proje koordinatörlüğü yaptı. 2016 yılından itibaren K2 Mimarlık bünyesinde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Meltem Bayrak

Meltem Bayrak

Mimar

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden birincilik derecesi ile mezun oldu. Mesleki hayatını, mezun olduğu tarihten bu yana K2 Mimarlık bünyesinde sürdürüyor.

İrem Büyükipekçi

İrem Büyükipekçi

Mimar

1995 yılında Gaziantep’te doğdu. Gaziantep Özel Seçkin Anadolu Lisesi’ni birincilikle tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü onur öğrencisi olarak bitirdi. Meslek hayatına 2017 yılında K2 Mimarlık da başladı.

Didem Kılınç

Didem Kılınç

Mimar

1994 yılında Hatay’da doğdu. Lise öğrenimini Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesini beşincilikle tamamladı. Öğrenim hayatı boyunca birçok yarışmalara ve etkinliklere katılıp 2018 yılında K2 Mimarlık bünyesine dahil oldu.

ÖDÜLLER

Yapım Yılı Ulusal Mimari Yarışmalar Ödüller
2002 Kadıköy Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması Mansiyon
2005 Pendik Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon
2007 Denizli Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari ProjeYarışması Satınalma
2010 Düzce Ticaret Odası Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması 1.lik Ödülü
2012 Çanakkale Yerel Yönetim Binası ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Mansiyon
2013 T.C M.E.B Balıkesir-Bandırma Eğitim Eğitim Kampüsü Ulusal Mimari Proje Yarışması 1.lik Ödülü
2013 Çanakkale Kent Meydanı ve Çevre Düzenlemesi Ulusal Kentsel Tasarım Proje Yarışması 1.lik Ödülü